ВКЛ / ВЫКЛ: ИЗОБРАЖЕНИЯ: ШРИФТ: A A A ФОН: Ц Ц Ц Ц
Павлодар облысы білім беру басқармасы,Аққулы ауданы білім беру бөлімінің" Садуақас Сатыбалдин атындағы жалпы орта білім беру мектебі" КММ
КГУ "Средняя общеобразовательная школа имени Садуакаса Сатыбалдина " отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области
Кызылкогам а.
satybaldin@aqqulyroo.edu.kz

Мы рады вас видеть на официальном сайте нашей школы!

Сайт адресован всем, кому интересно знать, чем живет наше
образовательное учреждение.

С.Сатыбалдин атындағы мектеп кітапханасының

2022 -2023 оқу жылының жарты жылдық есебі.

Оқырмандар саны – 48

Келіп кетушілер саны – 200

Кітап берілімі – 390 дана

Кітапхананың жалпы аумағы – 35 кв. м., оқырмандар орны 6.

Кітапханада тәрбиелік маңызы бар кітап көрмелері ұйымдастырылған.

Кітапханашы кампютермен қамтамасыз етілген.

Барлық мұғалімдер мен оқушыларға кітапхана қызмет көрсетеді.

Кітапхана қоры - 9633 дананы құрайды, оның ішінде мемлекеттік тілде 6120 дана. Оқу қоры – 5890 дана, оның ішінде мемлекеттік тілде 3245 дана.

Негізгі қор – 2590 дана, оның ішінде мемлекеттік тілде 1280 дана.

Салалық әдебиеттер – 1153 дана, оның ішінде мемлекеттік тілде 893 дана

Кітап – адамзат баласының баға жетпес асыл құндылығы. Білім мен мәдениеттің биік белестеріне жетелейтін – тәрбие құралы. Оқушылардың оқуға қызығушылығы мен сауаттылығын арттыруда өте тиімді жоба деп есептеймін. Оқуға құштар мектеп» жобасы аясында жүзеге асырылуда. Жалпы алғанда бұл жоба бүкіл мектеп ұжымын қамтуды, жүргізілетін жұмыстардың нәтижеге бағытталуын мақсат етеді. Қазіргі заманда оқушыларымыз ғаламтор бетіне байланған заманда бұл жобаның тигізер пайдасы мол деп есептеймін. Мектеп оқушылары осы бағыттағы түрлі сайыстарға қатысып, жүлделі орындарға ие болды.

«Бір ел, бір кітап» акциясы бойынша Ахмет Байтұрсынұлының 150 жыл толуына орай «Тарихи тұлға» атты кітап көрмесі ұйымдастырылып, тәрбие сағаты өткізілді

М. Әуезовтің 125 жыл   «Әуезов әлемінде» кітап көрмесі мектеп оқушыларына таныстырылып, шолу жасалды.

М.Шаханов 80 жыл «Заңғар ақын» әдеби кеш өткізілді

Оқуға құштар мектеп жобасы бойынша. Күзгі демалысты тиымді пайдаланып Әзілхан Нұршайықовтың 100 жыл толуына орай «Көрнекі қаламгер» атты дөңгелек үстелде әңгіме өткізілді.

Кітапханада «Қатыгездік пен Зорлық зомбылыққа жол жоқ» атты тәрбие сағаты өткізілді. Шара барысында: Оқушыларға зорлық зомбылықтың түрлері туралы түсініктер берілді. Сонымен қатар көрмеге қойылған мәліметтермен таныстырылып, сұрақтарына жауап алында.

Оқуға құштар мектеп жобасы бойынша кітапханада мектепалды даярлық тобының оқушыларыны «Менің сүйікті кітабым» атты ертеңгілік өткізілді. Балалар кітапханамен танысты, көп кітаптардің ішінен сүйікті кітаптарын таңдап көрді.

Тәуелсіздік күніне арналған «Тәуелсіз Қазақстан – Ұлы Дала Елі» атты кітап көрмесі ұйымдастырылып, оқырмандарға таныстырылып шолу өткізілді.

Барлық жоспар бойынша өткізіліп жатқан шаралар әлеуметтік желілер парақшаларына қойылып көрсетіліп жатыр.

Кітапханашы: Г.Батталова

© 2024. Все права защищены.